Logo Biblioteki Miejskiej im. Henryka Sienkiewicza w Górze

WARSZTATY BIBLIOTERAPEUTYCZNE - SŁOIK DOBRYCH WSPOMNIEŃ W BIBLIOTECE

Ocena 0/5

WARSZTATY BIBLIOTERAPEUTYCZNE - SŁOIK DOBRYCH WSPOMNIEŃ W BIBLIOTECE

W poniedziałek - 27 października - odbyły się warsztaty biblioterapeutyczne dla dorosłych i seniorów „Słoik dobrych wspomnień” prowadzone przez Edyta Błasiak.

Podczas zajęć uczestnicy sięgnęli do literatury, aby odnaleźć wartości bliskie sercu i zatrzymać pozytywne wspomnienia. Symboliczny „słoik” stał się miejscem gromadzenia chwil, do których warto wracać.

Biblioterapia to metoda wspierania rozwoju i zdrowia emocjonalnego poprzez kontakt z książką – czytanie, rozmowę i refleksję. Dzięki niej łatwiej radzić sobie z trudnymi doświadczeniami, dostrzegać dobre strony codzienności i wzmacniać pozytywne podejście do życia.

Edyta Błasiak jest członkinią Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego. Podczas warsztatów oczarowała uczestników opowieściami o terapeutycznej mocy książek. To były dwie godziny wypełnione rozmowami, ćwiczeniami biblioterapeutycznymi oraz atmosferą spokoju i refleksji.

 

Warsztaty biblioterapeutyczne zrealizowano w ramach zadania „Biblioterapeutyczna Biblioteka”.

Partnerami Biblioteki w projekcie są:

LGD „Ujście Baryczy”

Górowski Uniwersytet Trzeciego Wieku

Dom Pogodnego Seniora w Górze.

„Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”

Galeria zdjęć

2_p 3_p 5_p 8_p inf plakaty
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności