Logo Biblioteki Miejskiej im. Henryka Sienkiewicza w Górze

WIECZOREK POETYCKI NORBERTA GÓRY

Ocena 0/5

Dnia 22 marca 2024 roku w Bibliotece Miejskiej w Górze odbył się WIECZOREK POETYCKI Norberta Góry, naszego lokalnego twórcy, który poprowadziła dyrektor Biblioteki Miejskiej w Górze Danuta Biernacka. Miłośnicy literatury i poezji zgromadzili się w Bibliotece Miejskiej na niezwykłym wydarzeniu bardzo licznie.
Wśród przybyłych gości znaleźli się reprezentujący Starostę Górowskiego Urszulę Szmydyńską - Przewodniczący Rady Powiatu Górowskiego Ryszard Wawer oraz reprezentujący Burmistrz Góry Irenę Krzyszkiewicz - Przewodniczący Rady Miejskiej w Górze Arkadiusz Szuper. W uznaniu dla osiągnięć literackich Norberta Góry, Starosta i Burmistrz nie omieszkali przekazać serdecznych listów gratulacyjnych, podkreślając wkład w rozwój kultury oraz życzenia dalszych sukcesów. Ich gest wyraża wdzięczność za wzbogacenie dziedzictwa literackiego i inspirację, jaką autor przynosi swoją twórczością.
Wśród publiczności zasiedli rodzina, przyjaciele oraz wszyscy, którzy zapragnęli posłuchać nie tylko wierszy, ale również rozmowy także o bardzo bogatej twórczości prozatorskiej Norberta Góry. Wieczorek Poetycki został przygotowany wspólnie z Dom Kultury w Górze oraz z Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Górze.
Norbert Góra - były dziennikarz, aktor i obecnie terapeuta. Swoją podróż życiową, przeplatającą między innymi Zieloną Górę, Gdańsk, Londyn i Warszawę, przekształcił w fascynujące opowieści. Jest on autorem wielu wierszy, ale także opowiadań wpisujących się w nurt bizarro, takich jak "Człowiek o złotych wąsach", "Eksplodujące głowy" czy "Ostatnia obrada”.
Muzyka oraz wiersze przeniosły uczestników w niezwykły świat wyobraźni Autora. Rozmowy z Norbertem Górą na temat jego inspiracji, procesu twórczego oraz przesłań zawartych w jego dziełach przeplatane były pięknym śpiewem i recytacją jego utworów. W trakcie spotkania publiczność miała okazję poznać bliżej życie i twórczość pisarza, dzięki prezentacji multimedialnej.
Oprawę muzyczną zapewnił Dom Kultury w Górze, co dodatkowo wprowadziło wyjątkową atmosferę wieczoru. Ponadto, wiersze Norberta Góry recytowali zarówno jego bliscy, jak i uczniowie Liceum oraz pracownicy Biblioteki, tworząc niepowtarzalną symbiozę literatury, muzyki i sztuki słowa. Pomysłodawcą spotkania - wieczorku poetyckiego była Teresa Pankiewicz, która jest przyjacielem naszej Biblioteki   .
Wieczorek Poetycki z Norbertem Górą okazał się nie tylko spotkaniem z wybitnym autorem, lecz także inspirującą podróżą przez jego literacki świat, który wciąż zdobywa serca czytelników swoją oryginalnością i głębią treści także poza granicami naszego kraju!
Dziękujemy wszystkim za obecność i zaangażowanie!
#wieczorekpoetycki #biblioteka #norbergóra #twórczość

Galeria zdjęć

433953590_810055501158441_65925576541536804_n 431845309_810056921158299_2662049275555634806_n 434047237_810055861158405_7174736623069268359_n 433966057_810055944491730_3815530124533465608_n 433930196_810057021158289_8387871453122720456_n 433986626_810054917825166_228690337555997573_n download
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności